Из свеске педагога

ИЗ СВЕСКЕ ПЕДАГОГА

НАЈВИША ОЦЕНА ЗА НАЈБОЉЕ
Дуго смо чекали екстерну евалуацију наше школе. Вредно радили, припремали планове,програме,извештаје и 100 чуда. А много смо радили и успеха постигли. Све је то требало ставити на папир, описати и приказати како би добили што бољу оцену.
Просветни саветници Министарства просвете: Винка Блажић, Јасмина Николић, Весна Муратовић-Дробац и Зоран Костић,  извршили су од 25. До 29. Маја спољашње вредновање школе. Контролисали су наставу и учење, постигнућа ученика, односе у колективу, руковођење школом, планирање и програмирање рада школе и ушли скоро у сваку пору живота и рада наше школе. Питали су : ученике и родитеље,чланове савета родитеља и школског одбора о раду наставника, стручних сарадника и директора школе.
Након обављене евалуације, нестрпљиво смо очекивали извештај саветника. Дошао је након петнаестак дана и оцена 4. То је највиша оцена у екстерној евалуацији.Шта закључити осим да смо међу најбољима у земљи и честитати свима који су саставни део те оцене.

,,РОДИТЕЉИ, ЂАЦИ ВАС МОЛЕ НЕ УЛАЗИТЕ АУТОМ У ДВОРИШТЕ ШКОЛЕ“
Ове године успешно смо реализовали још један пројекат о саобраћају. Сам назив пројекта: ,,РОДИТЕЉИ, ЂАЦИ ВАС МОЛЕ НЕ УЛАЗИТЕ АУТОМ У ДВОРИШТЕ ШКОЛЕ“ говори о проблему који имамо и на који смо желели да укажемо овим пројектом. И не само да укажемо, већ да нешто и побољшамо. Родитељи годинама улазе аутима у двориште наше школе и тиме угрожавају сигурност своје деце.Много пута смо упозоравали, апеловали, молили и ништа.Онда смо дошли на идеју да осликамо зид школе до паркиралишта и напишемо родитељима нашу поруку, која је уједно и назив пројекта. За сада порука има добро дејство, да ли ће тако и остати, показаће време.

ДОБРО НАМ ДОШЛИ ПРВАЦИ
Ову школску годину уписали смо 111 првашића у 4 одељења. На први дан школе, њихови старији другари, приредили су им приредбу добродошлице. Пуна свечана сала и радознали погледи будућих ђака обрадовали су нас јер за разлику од многих школа, ми смо имали исти број ђака као и прошле године. Учитељице 1. разреда: Милица Пеурача, Слађана Божић, Јелена Ћосо и Милена Мијушковић повеле су своје ђаке у свечано окићене учионице. Овој свечаности присуствовали су и председници ГО Сурчин, на челу са председником општине Стеваном Шушом.

И НАСТАВНИЦИ МОРАЈУ УЧИТИ
Прошла су времена кад су само  ученици морали ићи у школу и учити. Сада то морају и наставници. Према новом Правилнику о стручном усавршавању, сваки наставник и стручни сарадник мора имати 100 часова стручног усавршавања. Дакле, сваки наставник у пет година мора ићи у школу и учити-120 часова. То се у нашој школи веома успешно реализује. Крајем августа, школа је организовала семинар ,,Дисхармоничан развој код деце и тешкоће у учењу.“ Одличан семинар на којем смо стекли много новог знања које ће нам бити потребно у раду.

EKO-АКТИВНОСТИ
Наша школа успешно реализује многобројне активности међународног пројекта ,,Еко-школа“. Добитници смо зелене еко-заставе и већ другу фазу укључени у овај важан пројекат. Почетком наставе и ми смо кренули са новим активностима. Након што је Марина Максић одржала с ученицима виших разреда, радионице у Бојчинској шуми, наставиле су учитељице са угледним часовима. Веома занимљив угледни час одржале су учитељице Јасминка Јевић и Рада Рончевић са ученицима 2. и 6. разреда. На овом часу сазнали смо много тога о лековитом биљуа  а затим дегустирали чајеве од коприве, нане, бршљана и јели питу од коприве. Други дан је учитељица Весна Ивановић припремила радионицу ,,Медена“.