Светски дан здраве хране 16.10.2017.

СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ 16.10.2017.

Међународни дан када треба скренуту пажњу што широј јавности о потреби здраве исхарне  обележен је у нашој школи учешећем великог броја родитеља,ученика,учитеља и наставника школе.Ученици су за време великог одмора имали прилику да дегустирају примерке здраве хране које су припремили родитељи,ученици  и наставници школе.Да здарва храна може да буде итекако укусна видело се на дечијим лицима која су изражавал здовољство при дегустациј.Брза храна доводи до болести срца и крвних судова,гојазности која води у дијабетесу.Усвајање здравих навика на што млађем узрасту обезбеђује квалитет живота.Потврда да је активност успела налазимо у чињеници да су сви изразили жељу да се активност понови и наредне године на исти начин.

Марина Максић