Прослава празника Свете Петке

УЧЕНИЦИ ОШ „ВУК КАРАЏИЋ“ ИЗ СУРЧИНА ПРИРЕДИЛИ   ПРИГОДНИ ПРОГРАМ  У ЧАСТ И СПОМЕН СВЕТЕ ПЕТКЕ

У пригодном програму који је одржан 26.10.2017. године учествовали су ученици четвртог, петог и осмог разреда Основне школе „Вук Караџић“ из Сурчина са својим вероучитељем Николом Ерцег. Програм су сачињавали: драмски комади, произношење песама на руском језику, грчком језику, рецитације на српском језику и балетске игре. Ученици који су приредили овај пригодни програм били су: Миа Бугарски 4-1, Ива Гајић 4-1, Јелена Јелић 4-1, Тамара Миленковић 4-1 (извеле балетску игру и скеч под називом „Најлепши дар је игра“), Дуња Младеновић 5-1, Уна Миљевић 5-1 (извеле скеч посвећен Светом Сави), Дуња Милојевић 5-3, Марина Рашетић 5-3 (извеле скеч под називом „ Дечија права“), Анастасија Маћешић 5-1 (отпевала песмицу на руском језику „Каљинка“), Матеја Табаковић 4-1 (рецитација и скеч „Сто вукова“), Никола Ивановић 4-1 (рецитација „Ко су Светитељи“ и скеч „Сто вукова“), Теодора Филиповски 5-3 (отпевала песмицу на грчком језику „Богородице Дјево“), Тамара Петрињац 5-3 ( извела рецитацију „Један је Бог“), а у наставку Теодора филиповски и Тамара Петрињац (извеле скеч „Потрага за добрим“), Теодора Марковић 5-1 (извела рецитацију „Празновање Светитеља“), Лазар Марковић 8-2 (извео рецитацију „Ко су Анђели“) и Елена Фемић 8-2 (извела рецитацију „Породица као домаћа Црква“). Несебичну подршку и благослов дао је архијерејски намесник земунски протојереј – ставрофор Слободан Радојчић са сурчинским свештенством. Програм је изведен у просторијама парохијске сале Црквене општине сурчинске.
            На сам дан празника  С В Е Т Е   П Е Т К Е   –  27.10.2017. године сви ученици који су припремили овај веома свечан програм  су узели учешћа и на Светој Литургији, те су и на тај начин прославили своју црквену славу у Храму Свете Петке у Сурчину.

Вероучитељ Никола Ерцег