Прослава Дана школе

За Дан школе свечана сала је била препуна ученика, родитеља, гостију и наставника. Чланови  школског хора и ученици, чланови  разних секција које се баве обрадом драмских текстова, припремили су богат и разноврстан  програм за овај пригодан дан.
С обзиром да наша школа носи име Вука Караџића, ми смо кроз музички и драмски део приказали значај Вуковог рада који се базирао на: сакупљању народних умотворина,  истрајној борби да их сачува од заборава и извршеној реформи језика и писма. Деца су говорила  напамет народне пословице које је Вук сакупио и делове текста из најпознатијег Вуковог дела Српског рјечника.
Школски хор и ученици чланови музичке секције су отпевали следеће песме:
Хор - Мета другарства, Кад би сви људи на свету
Срна Муришић - Карађорђе
Група певача - Ајде Като
Маша и Миа Смиљанић - Сејдефу мајка буђаше
Мија Смиљанић - песму из филма Титаник
Јована Марковић - Свет је леп када сањамо
Ученици наше школе су извели представу - Чија је ово баба
Од Вукових дана до данас много тога се променило у породици, у школи, у друштву, моралним вредностима и облицима комуникације. Ова представа управо говори о савременим токовима живота.
Громогласан аплауз којим су присутни поздрављали наше ученике, након извођења сваке тачке, нама је показатељ да је приредба била добра.

Наставници који су учествовали у припреми прославе Дана школе су:
Андријана Бонџић,  Аница Трнинић, Милена Станојевић,
  Жарко Буноши и Љубиша Јовановић.

Аница Трнинић