Дан планина

ДАН ПЛАНИНА

Међународни дан планина обележава се сваке године 11.12.почевши од 2003 године.Међународна заједница је препознала потребу да се скрене пажња на планинске пределе.У њима се налазе шуме,вечити снег и лед па су природни ресурси воде и дрвета.Људи који живе у планинским пределима су међу најугроженији становницима планете,често живе у политичкој и економској изолацији,недопступни су им образовање и здравствена заштита.Шуме су важне за убалажвање последица насталих климатских промена ...Дан планина као школа обележили смо у кабинету географије корелативним часом биологија -географија,где смо указали на природне вредности планински предела Србије  и вредности биодиверзитета.Поред тога ученици су имали прилику   да погледају и  филм о националном парку,,Фрушка гора" који се налази на истоименој планини.Часу су присуствовали ученици шестог разреда , чланови еколошке секције, као и учитељи и наставници школе.

Марина Максић