Светосавска академија у Сурчину

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА  У СУРЧИНУ

Светосавска свечаност започела је Светом Литургијом у Храму Свете Петке у Сурчину, где се већи део ученика наше школе причестио Светим Тајнама Тела и Крви Христове, те су се на тај начин сјединили са Господом. Непосредно после Свете Литургије окупили смо се у свечаној сали наше школе где смо дочекали свештеника, отпојали Химну Светом Сави у извођењу хора наше школе под диригентском палицом наставника музичке културе Жарка Буноша и у наставку је пререзан славски колач од стране парохијског свештеника о. Страхиње Голијана. Директор школе господин Драгојле Секулић честитао је пригодним речима школски празник угледним гостима, званицама школске славе, наставницима, ученицима и њиховим родитељима, нагласивши притом успехе наше школе у образовању и васпитању ђака и истрајни прегалачки рад наставника у духу лика и дела нашег светитеља и просветитеља.
Ученици су кроз стихове и пригодне текстове подсетили на лик и дело нашег светитеља и просветитеља Светог Саве, налазећи у њему непресушно надахнуће за постизање постављених образовних и васпитних циљева.

Вероучитељ Никола Ерцег