Севиљски берберин

Опера ,,Севиљски берберин“ у нашој школи

У низу културних активности наше школе, у уторак  20. новембра  2018. године, дошло је до извођења опере „Севиљски берберин“, Ђоакина Росинија у реализацији студија „Оперски караван“ чији су чланови еминентни оперски уметници. Представа адаптирана за школски узраст изведена је на српском језику, па су је у препуној свечаној сали школе пратили ученици од 3. до 8. разреда.
После поздравног  говора директора школе Драгојла Секулића, публици се обратила бивша ученица,  примадона Јасмина Трумбеташ Петровић као вокални педагог и један од организатора овог пројекта уз оперску диву Јелену Влаховић и редитеља и драматурга Александра Николића. Ученици школе су са пажњом и великом заинтересованошћу пратили ову комичну оперу, те су аплаузом наградили вокални ансамбл који су чинили: Стефан Павловић, Јована Чуровић, Михајло Оташевић, Мирослав Марковски, Биљана Јовановић, Милош Гашић, као и пијанисткињу – корепетитора Невену Живковић. Учесници, организатори и публика сагласили су се у оцени да је оваквих културних догађаја потребно још више и изразили спремност за даљу сарадњу у оквиру културне и обарзовно-васпитне делатности школе.

Жарко Бунош