Светосавска академија

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

Свети Сава је установљен као школска слава још 1840. године и од тада се са прекидима слави у свим школама  широм Србије.
У недељу 27. јануара  свечана сала наше школе  била је препуна ученика, родитеља и наставника, неки  од присутних су морали стајати на ходнику јер није било слободног места унутра. Наравно, ту су били и представници Цркве  и локалне самоуправе, на челу са председником  општине, господином Стеваном Шушом.
СРБОАРТ  ШКОЛАМА У ПОХОДЕ БЕОГРАД   доделио је републичко признање, годишњу награду Драгојлу Секулићу, директору наше школе, за изузетан допринос у развоју и унапређењу образовања и неговању културне баштине.
У свечаној приредби учествовали су ученици наше школе од  другог до осмог разреда.
„Како је Растко отишао у монахе“,  читали су текст Данијел Лончар, Уна и Марија  Николић и Теодора Филиповски.
Колаж о Светом Сави извели су ученици 23.
Текст “ Четири свеће“ и „Молитва“  говорили су ученици  33.
Једночинку “С вети Сава отвара прозоре “ извели су  ученици: Митар Милашевић, Елена Дивјак, Маша Грабеж, Дамјан Николић, Ана Миљуш и Ђорђе Тодосијевић.
Хор млађих и старијих ученика  отпевао је следеће песме: „Свети  Сава“, „Млади Растко“, „Креће се лађа француска“ и „Светосавску  химну“.
Стихове о Светом Сави су говорили: Теодора Марковић, Матеја Табаковић и Кристина Галић.
Програм су припремили: Жарко Бунош, Николина Маршек, Јелена Ћосо, Весна Ивановић и Аница Трнинић.