Молебан за успешан почетак нове школске године 2022/23

Дана 18.9.2022.г. Црква Свете Петке у Сурчину била је препуна ђака из ОШ "Вук Караџић" у Сурчину. Са својим вероучитељима Невенком Пјевач и Николином Маркош присуствовали су Светој Литургији којом је началствовао јереј Милан Томашевић, а саслуживали протојереји Александар Цвитановић, старешина Цркве и Страхиња Голијан архијерејски намесник земунски.
Било је дивно чути њихове анђеоске гласиће док су певали "Ми смо деца неба". По благослову оца Страхиње Голијана, надлежног пароха за нашу школу и дугогодишњег вероучитеља у истој, скоро су се сви ђаци причестили. После Литургије служен је Молебан за успешан почетак нове школске године. Свој деци је приређено и скромно послужење у порти и парохијској сали. Били смо истински поносни на велики одзив деце, а највише на њихово пристојно и побожно владање у Светом Храму под заштитничком руком наше Свете Мајке Петке.