Фестивал здраве исхране

У нашој школи је 17.10.2022.одржан "Фестивал здраве хране".Традиционално сваке године ученици,родитељи, учитељи и наставници удружени око заједничке идеје организују припремање и изложбу хране направљене од здравих намирница. Последњих година приметно је да дечију ужину неретко чине претерано масна и зачињена храна,грицкалице и кондиторски производи.У жељи да утичемо на развијање свести о значају исхране базиране на здравој храни, решили смо да практичним примерима покажемо колико је мало времена и креативности потребно да бисмо себи и својим укућанима припремили укусне и здраве оброке. Велики број ученика се и ове године одазвао, уз несебичну помоћ родитеља и вештом организацијом од стране запослених изложени су разноврсни залогаји. Поред многих родитеља угостили смо и пријатеље из наше Општине Сурчин,са којима имамо изузетно добру сарадњу, а све то забележило је "вешто око" телевизије "Маг".

Иначе ово је само један у низу пројеката које наша школа успешно реализује.Као активан учесник пројекта "Еко школа" и као добитници "Светосавске награде",трудимо се да оправдамо признање .
Јелена Мишић