Сто година од рођења Душана Радовића

У нашој школи је 29.11. 2022. изведена приредба посвећена јубилеју, стогодишњици рођења Душка  Радовића.
 Баш на овај дан 1922. године  родио се овај српски песник, писац, новинар, афористичар и ТВ уредник.
У приредби су учествовали сви ученици III3 (Весне Ивановић) и група ученика старијих разреда( Аница Трнинић).Техничка подршка је био Жарко Бунош, наставник музичке културе и помоћник директора .
Поред упознавања са биографијом, дати су прикази живата и дела Душка Радовића. Чули смо много његових песама, прича, афоризама, намењених деци, али и одраслима. Ученици су рецитовали, музички изводили и драмски приказивали приче, познате стихове, мудре изреке и афоризме.
Приредбу је употпунила и ликовна изложба  цртежа посвећених Душковом стваралаштву за децу, које је илустровала Хана Латовић III 3.
Радовић је био изразито духовит, оригиналан и као писац и као човек. За своје време био је веома модеран, тако да оно што је некада говорио и данс  се чита и говори у медијима. Да је живео у данашње време Душко би сигурно био најславнији твитераш и звезда друштвених мрежа.
Надамо се да су наши ђаци, овом приредбом и сећањем на њега пренели бар делић духа овог омиљеног човека.