Пошумљавање

ПОШУМЉАВАЊЕ

Министарство просвете ,науке и технолошког развоја и друштвено одговорна компанија ,,Србијашуме" сколопиле су договор о  међусобној сарадњи на реализацији заједничких акција под слоганом ,,Будућност гради,учи и сади".Циљ акције посвећен је унапређивању стања животне средине,подизање еколошке свести становништва ,нарочито ученика.Током сарадње реализоваће се бројне радионице,пошумљавње,боравак у природи,сакупљање шумског семена и шумских плодова и слично.Школа ,,Вук Караџић" је одабрана као једна од десет школа на територији Србије са којом је реализована акција пошумљавања на територији општине Сурчин.У активности су учествовали ученици шестих разреда школе, њихове одељенске старешине и директор школе.У веома успелој акцији у којој су ученици учествовали са уживањем посађено је 200 садница цревеног храста. Цела активност се уклапа и трајно опредељење школе ,а тоје очување животне средине.

Марина Максић