Полудневни излет "Мали Дунав"

Полудневни излет за ученике од I – IV разреда изведен је у три термина , 10, 11 и 13. октобра 2023. Посетили смо огледно добро Пољопривредног факултета – Центар „Мали Дунав“ у Радмиловцу које се налази поред насеља Винча.
Ово излетиште надомак Београда је право место за учење, истраживање, али и уживање.
Ученици су у групама са менторима и учитељима обишли и упознали се са:
- летњом учионицом (где смо гледали филм о „Малом Дунаву“
- биљним и животињским вртом
- пецањем на језерцету
- аласком кућом
- акваријумом
- кућом еволуције
- вожњом чамцем
- полигоном са базенима
- острвом и висећим мостом
- мини зоо-вртом
- насељем праисторијског рибара
Стекли смо много нових знања, али и доживели праву авантуру упознајући се са живим светом у води и око ње.
„Мали Дунав“ оставио је велики утисак на све попут правог природњачког „Дизниленда“. Подсетио нас је на велику ботаничку башту са богатом збирком биљног и животињског света.
Ова жива изложба и незаборавна авантура трајала је три сата. Уживали смо у обиљу едукативног и занимљивог садржаја, лепом времену и дружењу.
Био је ово један излет за памћење са пуно лепих успомена.

Учитељица
Весна Ивановић