Такмичење у беседништву

ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ
Неговање  писане и добро изговорене беседе је постало традиција у нашој школи.  И ове године смо уз помоћ организације Пријатељи деце Сурчина,  били домаћини такмичења у беседништву.
Ово треће по реду такмичење, је било 17.12.2018. и било је  у знаку наше песникиње Десанке Максимовић.
Стихови њене песме  БЕЗ САГОВОРНИКА
РАЗГОВАРАМО КАО ШТО РАЗГОВАРАЈУ ОЧИ
су били наслов беседе коју су ученици  писали а затим  и изводили пред публиком.
Позив је био отворен за све ученике 7.и 8.разреда свих  школа на општини Сурчин.
Учествовали су ученици ОШ“ 22.октобар“ , ОШ „ Стеван Сремац“ и  ОШ „ Вук Караџић“.
Жири који је оцењивао беседеднике и њихов начин извођења су чинили:глумица Бранка Пујић, дипломирани правник и такмичар у беседништву Милан Мутапчић и Драго Вулиновић стручњак за јавни наступ.
Најбоље писање беседе је оцењивала проф.књижевности Невена Ивановић.
Најбољи беседник је Срна Лечић ученица  ОШ „ Вук Караџић“
Најбољу писану беседу је имала  Невена Јовићић ученица ОШ „22.октобар“
Све честитке такмичарима и њиховим менторима , квалитетно написане и одлично изведене  беседе.

Јелена Марковић