Песник у школи

ПЕСНИК У ШКОЛИ

У нашој школи био песник  Мирослав Кокошар и промовисао је своју књигу песама „Баци бригу на весеље“.  Он  је објавио више књига прича и песама за децу и одрасле. Заступљен је у антологијама и уџбеницима. Неке су му песме компоноване и награђиване на дечјим музичким фестивалима. Главна тема његових песама је дете.  Песник описује дете у различитим околниостима и различитим односима;  дете  наспрам родитеља, дете у школи, дете у ближем окружењу, дете и понашање према животињама. Занимљиво је да су све песме у овој књизи ведре, духовите и поучне.
Деца су уживала док је песник говорио своје стихове. Када је песник завршио своје излагање, ученици су му почели  постављати питања. Он је са осмехом одговарао на сва питања.  Дружење је прилично потрајало.

Аница Трнинић