Прослава Светог Саве 27.1.2020.

ШКОЛСКА  СЛАВА – СВЕТИ САВА  2020. Г.

Свечана прослава  Дана  Светог Саве у нашој школи почела је у 12 часова.
 У пуној школској сали ученика, родитеља, наставника и осталих гостију,  школски хор је отворио свечаност химном Светом Сави. Директор школе се обратио присутнима поздравним говором, а свештеник је осветио славски колач и кољиво припремљено у част и славу  Светог Саве. Сломио је колач са представницима  најбољег  одељења VI1 и њиховим одељењским старешином, Јасмином Јовић.
Школски хор је поред химне извео још две песме: „Има право свако дете“ и „Милешевски анђели“.  Хор води Жарко Бунош.
Ученици IV3 су на  школској позорници извели  текст„Ексери у огради“који је са њима припремила учитељица Весна Ивановић. Овај текст је изведен и у цркви пре подне, а после литургије.
Рецитал о животу и делу Светог Саве извели су ученици старијих разреда. Њих  је припремала Аница Трнинић.