НАША МАЛА ЧАЈАНКА

Датум: 06. Decembar 2013 11:25 Категорија: Новости

Наша мала чајанка је настала као резултат радионице " У здравом телу здрав дух".
Ову радионицу су у децембру 2012. организовале наставнице Јелена Марковић, Марина Максић и Александра Лазић.

Подршку су им пружиле:психолог Биљана Василов (  анкетирајући ученике о навикама које имају у исхрани)  доктор Милица Ковач својим предавањем о здрављу и инструктор фитнеса јелена милетић (тренирајући са њима у фискултурној сали школе).
Наставница  биологије Марина Максић је након вежбања одржала предавање о здравој исхрани и нездравим намирницама.
Вероучитељица александра лазић је одржала предавање о посту  који не подразумева само  одрицање од хране и наставница Јелена Марковић је у трпезарији школе показала примере како да се направи здрава ужина за школу.Сваког четвртка се одржава чајанка у кабинету историје.долазе и наставници и ученици .Пију се различите врсте чаја. Преносе се нова сазнања о лековитим својствима чаја.
сваког четвртка се бира нова тема за будућу чајанку.
Тема прве чајанке ***уметност испијања чаја***
испијање чаја подразумева и посебне шољице,бирамо шољице.
облик, боје шаре у складу са тематиком чајанке.