Дан школе 8.11.2022.

Као и сваке године и ове смо свечано обележили  Дана школе.
У свечаној сали на школској позорници, наши ђаци чланови разних сецекција су са својим наставницима припремили приредбу за родитеље, госте, остле ученике и наставнике.
Школска сала је била препуна.
 Ученици III3 су отворили приредбу, отпевали су песму „Све што расте и треба да расте
Многи су песници писали о школи, јер сви ми обично сматрамо да је то најлепши период живота. Тад настају прва пријатељства, прве симпатије, али и први несташлуци.
Песма „ Школски огласи“ баш о томе пева. Стихове ове песме рецитовале су Јована Филиовски  и Маша Јокић .
Василија Гавриловић за ову прилику је одсвирала једну лепу композицију под називом „Пут козака“.
Школа није само зграда, нова лекција и домаћи задатак, школа је много више од тога. Јана Вулиновић је говорила стихове песме „Школа није зграда“, затим је одсвирала 23. етиду „ Крамер Билова“.
Као што је Вук први сакупљао и записивао наше народне песме и приче које су се, иначе, преносиле само усменим путем, записујући народно стваралаштво он је тако сачувао спомен на заслужне претке, на значајне људе и догађаје. Тако су и Ћирило и Методије, браћа из Солуна,  или како их још зову „словенски апостоли“ први ширили писменост међу Словенима, и направили прво словенско писмо глагољицу. Школски хор је отпевао песму  о значајним људима наше историје „ Ћирило и Методије
Лора Суџук је отпевала песму „ Споменар“ са којом је као вокални солиста  освојила прво место на последњем фестивалу „Златна звездица Бојчина“
Школа и породица су неизбежне теме које се увек преплићу, некада су њихови односи драматични, а некада су комични.
Ушеници наше школе су извели драмски текст „  Шта ћу ја у школи

Приредбу су  припремили са ученицима: Жарко Бунош, Весна Ивановић и Аница Трнинић