Хуманитарна акција за децу свратишта

ЈОШ ЈЕДНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА
У нашој школи организован је велики број акција хуманитарног карактера. Од новчане помоћи болесном другу, наставнику па до сакупљања свега што је потребно и коме је потребно. Једна у низу је и хуманитарна акција помоћи деци свратишта у Новом Београду. Хладни дани у Београду довели су већи број деце у свратиште. То је јављено на ТВ. Нисмо дуго чекали, већ смо одмах кренули у акцију прикупљања свега што је потребно тој деци.Добра организација и сарадња ученика, родитеља и наставника, дала је одличан резултат. Прикупљено је много гардеробе, обуће, средстава за хигијену, слаткиша, сланиша,  школског прибора и играчака.Оваква акција организована је и прошле године, али овогодишња је била још успешнија. Можда је и време короне покренуло сву емпатију, солидарност и хуманост.Још једном можемо закључити да је школа испунила своју васпитну функцију и да смо спремни помоћи.
Катарина Диклић, педагог школе

Прилог ТВ Маг о нашој хуманитарној акцији: