Рецилажа није гњаважа 25.05.2021.

Еколошки бувљак
Рециклажа није гњаважа

Поводом 22. маја, Светског дана биодиверзитета,  у Основној школи "22. октобар" 25. 5. одржан је еколошки бувљак. Тема ове акције била је рециклажа, а циљ акције развијање еколошке свести код младих и смањење негативног утицаја човека на животну средину.

Еколошки бувљак имао је и хуманитарну сврху. Прикупљени новац од продатих ствари са импровизованих штандова уручен је за добротворне сврхе.

У овој хуманој акцији учествовала је и наша школа са разредним старешинама: Тањом Круљ, Јеленом Марковић, Аном Јовановић и Александром Илић.  Штанд школе "Вук Караџић" прикупио је највише новца и освојио диплому за доброчинство и хуманост.

Осим развијања свести о еколошким проблемима, ова акција подстакла је ученике и на развијање емпатије и креативности.
И за крај, запамтимо: "Смањимо отпад, заштитимо животну средину јер

РЕЦИКЛАЖА НИЈЕ ГЊАВАЖА!"