Упис ђака првака 2020/2021.

ОБАВЕШТЕЊЕ О
упису деце у први разред основне школе за ШКОЛСКУ 2020/2021.  годину

На основу дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије број 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године обавештавамо родитеље/друге законске заступнике деце о следећем:

• Због актуелне ситуације и ванредног стања, упис деце у први разред, који почиње 1. априла, ове године почеће касније. Родитељу односно другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину, од 01. априла 2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у школупреко Портала еУправа
           (https://ezakazivanje.euprava.gov.rs/?fbclid=IwAR1IVl8gZXk7oZinYEcfcZttcVJ900d0PkHDbhHqjubMg_V83ibE6d9LoRo#pretraga

Напомена : Уколико родитељ/законски заступник не искаже на овај начин заинтересованост, не доводи се у питање упис детета у први разред основне школе.
  • Сви родитељи који ће користити ову електронску услугу, биће обавештени о датуму уписа у основну школу чим исти буде био дефинисан.
  • Након дефинисања датума уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, родитељима/законским заступницима који су преко ове услуге исказали интересовање, електронском поштом биће послата нотификација ( обавештење) о датуму уписа у основну школу.
  • По дефинисању датума уписа у основну школу, на Порталу еУправа биће доступна услуга Заказивање термина за упис и тестирање, која ће омогућити родитељима/законским заступницима да једним доласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу, а након уписа, истог дана, психолог школе вршиће испитивање детета.
  • Преко апликације еУписа извршиће се повлачење података о ученику из матичне књиге рођених, из евиденције пребивалишта и из здравственог информационог система о обављеном лекарском прегледу.
  • Уколико нисте у могућности да на овај начин извршите пријаву заинтересованости за упис детета у нашу школу, молимо вас да следеће податке:
    • ЈМБГ родитеља;
    • Име и презиме родитеља;
    • е-маил;
    • Телефон родитеља;
    • ЈМБГ детета;
    • Име и презиме детета
пошаљете на е-маил школе: vuksur@yahoo.com како би школа у ваше име извршила пријаву.
  • За све неопходне информације можете се јавити директору школе Секулић Драгојлу сваког радног дана на тел: 8440-124 и 8440-120 у времену од 11,00 до 13,00 часова, као и на е-маил школе: vuksur@yahoo.com

Такође вас обавештавамо о следећем:

• Према Закону о основном образовању и васпитању у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
  • То значи да се школске 2020/2021. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2013. године до 28.02.2014. године. Родитељи односно други законски заступници ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.
  • Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2020/2021. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2014. године. Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу.
        За даље информације о УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД пратите сајт школе.