Гостовање песника Владана Зеца

ДЕЧЈИ ПИСАЦ И ПЕСНИК У НАШОЈ ШКОЛИ

У оквиру Дечје недеље у нашој школи је гостовао дечји писац Владан Зец. Он је одржао књижевни сусрет са ученицима првог и другог разреда.  Том приликом представио је своју књигу Зооград.  То је збирка прича која описује живот малишана и одраслих у Зоограду, граду у земљи животиња. У овим причама описани су свакодневни проблеми са којима се сусрећу малишани из Зоограда, али они своје проблеме успешно решавају. На духовит начин писац пише о проблемима  у Зоограду, али на духовит начин он проналази  решење за проблема најмлађих у том граду.  Све ове приче имају поред забавног карактера и едукативан.УЗоограду ћете упознати Рашу Кртичића, Зебрана Шаренковића,Синишу Тигрића и друге. Док је писац представљао своје ликове из прича он је водио дијалог са ученицима. Директан разговор са ученицима довео је до динамике самог сусрета, деца су спонтано и непосредно одговарала на постављена питања, али су и сами  постављали писцу питања. После разговора писац је уз гитару одсвирао и одпевао неколико дечјих песама, наравно, сва присутна деца у сали су певала и играла уз музику. Ово је био један врло необичан сусрет са дечјим писцем где су деца разговарала, играла и певала заједно са аутором књиге.

Аница Трнинић