Директори београдских школа код Патријарха српског

Дана 12.12.2019. године са почетком у 12 часова Његова Светост Патријарх српски Г. Г. Иринеј, већ традиционално, као предстојатељ Српске Цркве, а у организацији Одбора за верску наставу Архиепископије београдско – карловачке организује траљдиционални годишњи пријем за директоре основних и средних школа Града Београда, на који је од стране Управе и председника Одбора био позван и наш директор Г. Драгојле Секулић. Била је ово већ устаљена, вишегодишња прилика да се Његова Светост упозна са стањем у београдским школама, а како традиција налаже, у име свих директора Патријарху се обратила и поздравила све госпођа Веселинка Животић, директорка Школе за негу лепоте, председница актива средњих школа ГО Вождовац али и у својству председнице Пословног удружења директора школа у подручју рада личне услуге. Пријему су поред поменутих присуствовали и представници Министарства просвете, господа помоћници: др Александар Пајић за средње образовање и васпитање одраслих, др Милан Пашић за предшколско и основно образовање и васпитање, викарни Епископ Патријарха српског Г. Г. Стефан, директор ПУО протојереј – ставрофор Стојадин Павловић, члан Св. Синода Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама др Милета Радојевић. Традиције ради, настављено је награђивање најмарљивијих колега вероучитеља и директора, па је тако ове године част да исте Грамате из руку Његове Светости припала директорима ОШ „Борислав Пекић“ из Новог Београда, господину Горану Шупљеглаву, Драгољубу Гачићу из ОШ „Никола Тесла“ из Винче и директору Прве економске школе мр Милибору Саковићу.
        Пријему је на позив Управе, такође, присуствовао и вероучитељ наше школе мастер теолог господин Никола Ерцег, дугогодишњи сарадник Одбора и многих њених активности.

Вероучитељ Никола Ерцег, мастер теолог