Наше учешће на међународном симпозијуму у Словенији

U Črenšovcima, Slovenija, je 21. i 22. februara održan 13. međunarodni simpozijum “Učenje-izziv ali na(d)loga šole 21.stoletja?” na kome naša škola redovno učestvuje svake godine.
Na put su krenuli nastavnici: Velimir Milenković, Teodora Toroman i Mira Kovačević. Putovanje je proteklo u najboljem redu, uz izuzetno lepo vreme  za zimski period godine. Nastavnike su dočekali ljubazni domaćini.
Sutradan u petak, prvog dana seminara, nastavnica Mira Kovačević je izložila rad koji je napisala zajedno sa Katarinom Diklić, pedagogom naše škole. Tema rada je bila primena matematike u svakodnevnom životu, kroz primere. Rad je bio zapažen i  propraćen je burnim aplauzom.
Predstavnici naše škole su razmenjivali iskustva sa kolegama iz oblasti obrazovanja i može se reći da je simpozijum bio vrlo uspešan. Opšti utisak je da informacione tehnologije zauzimaju sve značajnije mesto u procesu učenja, da mogu biti od velike koristi, ali da korišćenje ne sme da izmakne kontroli.
Lepo iskustvo koje će se pamtiti po izuzetnom gostoprimstvu domaćina i organizaciji simpozijuma na visokom nivou.